Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
PLAYMETEO

Playmeteo to nowy podmiot internetowy, który ma na celu zapewnienie dokładne prognozy pogody i informacje o pogodzie do ogółu społeczeństwa w sposób kompleksowy.

Łańcuch prognozy jest oparty na kombinacji modeli skali regionalnej, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych z modelu globalnego numerycznego prognozowania pogody GFS obsługiwanej z Krajowego Centrum do prognozowania środowiska (NCEP - USA). Modele w skali regionalnej są stosowane na obszarze obejmującym Europie, Afryce Północnej, Bliskiego Wschodu i basenu Morza Śródziemnego, w celu wytworzenia wysokiej rozdzielczości prognozy pogody dla tych obszarów.

Podczas gdy jest znacznie trudniejsze do przewidzenia zjawisk atmosferycznych w skali lokalnej oraz z krokiem czasowym 6 godzin (nie wspólny codzienny wysoki/ niski typ prognozy) uważamy, że tego rodzaju prognozy pogody jest znacznie bardziej użyteczne dla ogółu społeczeństwa. Użyteczność i dokładność to nasza dwojaka filozofia. Ponieważ prognozy pogody zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających do zajrzeć także do innych źródeł danych pogodowych w internecie, aby uzyskać bardziej szeroki widok w zakresie prognozowania pogody dla miejsca ich zainteresowania.