Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


CIEPŁO I SŁONECZNIE, BURZE MOŻLIWE NA WSCHODZIE I POŁUDNIU
CIEPŁO I SŁONECZNIE, BURZE MOŻLIWE NA WSCHODZIE I POŁUDNIU

Po okresie relatywnie spokojnej i słonecznej pogody nad Polską dalej będzie dominować ciepła masa powietrza oraz klin wyżowy zapewniający raczej tylko lokalne i przelotne opady deszczu. Z każdym dniem temperatura oraz wilgotność będą się zwiększały. W końcówce maja spodziewane są liczne ośrodki burzowe o niskiej i umiarkowanej sile lokalnie powodujące podtopienia, silne porywy wiatru oraz gradobicia. We wtorek temperatura maksymalna będzie oscylowała w okolicach 22-24°C, zachmurzenie będzie niskie, a wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Lokalnie na wschodzie możliwe będą burze w godzinach popołudniowych. W środę temperatura maksymalna wzrośnie do nawet 26-28°C na południu i w centrum kraju. W godzinach popołudniowych rozwijać się będą lokalne burze, głównie na południu kraju. Północ do końca dnia powinna pozostać słoneczna. W nocy z środy na czwartek nocna aktywność burzowa może utrzymywać się w południowo-wschodniej części Polski. W czwartek burzowe strefy opadowe będą dalej utrzymywać się w południowo-wschodniej części kraju podczas gdy w pozostałych regionach dominować będzie słoneczna pogoda z temperaturami przekraczającymi 25°C. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. W piątek postępować będzie dalszy wzrost temperatur oraz spadek zachmurzenia, klin wysokiego ciśnienia będzie się rozbudowywać nad krajem. Maksymalne wartości temperatury mogą lokalnie przekroczyć nawet 30°C. Najcieplej będzie na południowym-zachodzie, a chłodniej będzie na północy kraju gdzie słupki rtęci powinny zatrzymać się w okolicach 26°C. Weekend zapowiada się gorący i słoneczny, obecne scenariusze modelowe nie zakładają burze, ale tych nie można na obecną chwile wykluczyć.

Submitted: 22, May at 05:48


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(22/05 - 14:00 )
  Kraków 25°C
  Będzin 24°C
  Bieruń 24°C
  Bochnia 24°C
  Brzeg 24°C
Pięć najzimniejszych miast
(22/05 - 14:00 )
  Elbląg 16°C
  Gdynia 16°C
  Zakopane 16°C
  Wejherowo 17°C
  Pruszcz Gdański 17°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)
  Bydgoszcz 17.0°C
  Gdańsk 16.0°C
  Katowice 18.0°C
  Kraków 17.0°C
  Łódź 16.0°C
  Lublin 17.0°C
  Olsztyn 17.0°C
  Poznań 18.0°C
  Rzeszów 19.0°C
  Szczecin 15.0°C
  Warszawa 18.0°C
  Wrocław 17.0°C
  Zielona Góra 19.0°C