Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


BURZOWO-DESZOWA AURA PRZEPLATANA OKRESAMI SŁONECZNYMI - NIŻ NAD POLSKĄ
BURZOWO-DESZOWA AURA PRZEPLATANA OKRESAMI SŁONECZNYMI - NIŻ NAD POLSKĄ

W najbliższych dniach w Polsce będzie dominowała pochmurna aura z przelotnymi burzami oraz opadami deszczu przeplatana z okresami słonecznymi i mniejszym zachmurzeniem. Odpowiadać za to będzie płytki układ niskiego ciśnienia nad Niemcami i zachodnią Polską z frontem atmosferycznym w zaawansowanym stopniu okluzji. Niż ten będzie prawie stacjonarny, a w kolejnych dniach będzie powoli przemieszczał się w kierunku wschodnim. Nad Polską dominować będzie ciepła masa powietrza polarno-morskiego w której tworzyć się będą ośrodki opadowe zarówno wywołane wielkoskalowymi ruchami wznoszącymi powietrza w niżu oraz popołudniowej konwekcji termicznej. W czwartek temperatura maksymalna będzie oscylować w okolicach od 24°C na północy do 28°C na południu i w centrum kraju. W całym kraju mogą występować przelotne opady deszczu. Na południowym-wschodzie powinno być więcej okresów słonecznych. W nocy z czwartku na piątek będzie pochmurno i ciepło, z dominującą temperaturą w okolicach 16-18°C. Piątek będzie ponownie dniem burzowym i deszczowym w całym kraju. Temperatura będzie oscylować w okolicach 24-26°C. Noc z piątku na sobotę będzie ciepła ale lokalnie na wschodzie deszczowa. Temperatura będzie się utrzymywać w zakresie 18-20°C. W sobotę niż przesunie się bardziej w kierunku wschodnim co zapewni pochmurną i deszczową aurę na wschodzie kraju i słoneczną na zachodzie. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 28°C na zachodzie do 24°C na wschodzie. W nocy z soboty na niedzielę opady deszczu mogą się utrzymywać jeszcze na wschodzie kraju. Temperatura będzie oscylowała w okolicach 18-20°C. Niedziela będzie bardzo podobna do soboty, na zachodzie będzie ciepło i słonecznie podczas gdy na wschodzie dominować będą przelotne opady deszczu oraz burze. W przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek niż będzie ustępował i w całym kraju będzie więcej przejaśnień, ale w godzinach popołudniowych będą mogły się tworzyć burze na wschodzie kraju, lokalnie silne.

Submitted: 11, July at 14:31


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(16/07 - 14:00 )
  Chodzież 28°C
  Gostyń 28°C
  Kościan 28°C
  Luboń 28°C
  Poznań 28°C
Pięć najzimniejszych miast
(16/07 - 14:00 )
  Zakopane 16°C
  Zambrów 19°C
  Nowy Targ 19°C
  Ostrów Mazowiecka 20°C
  Białystok 20°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)
  Bydgoszcz 22.0°C
  Gdańsk 22.0°C
  Katowice 20.0°C
  Kraków 19.0°C
  Łódź 18.0°C
  Lublin 17.0°C
  Olsztyn 19.0°C
  Poznań 20.0°C
  Rzeszów 19.0°C
  Szczecin 22.0°C
  Warszawa 19.0°C
  Wrocław 22.0°C
  Zielona Góra 22.0°C