Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


UMIARKOWANIE CHŁODNY GRUDZIEŃ
UMIARKOWANIE CHŁODNY GRUDZIEŃ

Polska znajduje się obecnie w rejonie oddziaływania arktycznej masy powietrza, która zapewnia temperatury oscylujące w okolicach 0C oraz opady śniegu (głównie na wschodzie kraju). W środę na zachodzie dominować będzie słoneczna pogoda, a na wschodzie przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować w okolicach 0°. W kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie zmianie, a za sprawą budującego się nad Skandynawią układu wysokiego ciśnienia do Polski mogą napłynąć jeszcze chłodniejsze masy powietrza arktycznego z północnego-wschodu. W tym samym czasie wędrujący układ niskiego ciśnienia z rejonu Morza Czarnego zapewni masy wilgotnego powietrza morskiego, które objawi się opadami śniegu na wschodzie i południu naszego kraju. W czwartek temperatura maksymalna będzie oscylować od 2°C na zachodzie do -2°C na wschodzie, zachmurzenie będzie duże, a lokalnie będą występować przelotne opady śniegu. W piątek temperatury maksymalne w całym kraju powinny nie przekroczyć 0°C. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie z okresami słonecznymi. Podobnie będzie w sobotę oraz niedzielę. Temperatury minimalne w nocy mogą spadać poniżej -5°C. Z początkiem przyszłego tygodnia numeryczne modele pogody zwiastują krótkotrwałą odwilż wraz z napłynięciem cieplejszej i bardziej wilgotnej masy powietrza z zachodu. Z początku objawi się ona obfitymi opadami śniegu, a następnie wzrostem temperatury i opadami deszczu.

Submitted: 12, December at 04:38


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(12/12 - 14:00 )
  Kołobrzeg 5°C
  Świnoujście 5°C
  Gdańsk 4°C
  Gdynia 3°C
  Gorzów Wielkopolski 3°C
Pięć najzimniejszych miast
(12/12 - 14:00 )
  Zakopane -5°C
  Nowy Targ -3°C
  Nowa Ruda -2°C
  Kamienna Góra -2°C
  Zawiercie -1°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)