Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


SPŁYW CHŁODNEJ MASY POWIETRZA, OCIEPLENIE DOPIERO OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA
SPŁYW CHŁODNEJ MASY POWIETRZA, OCIEPLENIE DOPIERO OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA

Czwartek rozpocznie się ciepło i słonecznie, dominować będzie temperatura maksymalna w zakresie 30-32°C. Niestety, już w godzinach popołudniowych Polska znajdzie się rejonie oddziaływania zatoki niskiego ciśnienia, która bardzo szybko przemieszczać się będzie z zachodu na wschód. Spowoduje to spływ bardzo zimnego powietrza z północy i przejście chłodnego i bardzo aktywnego frontu atmosferycznego z silnymi porywami zachodniego i północno-zachodniego wiatru oraz burzami. Lokalnie burze mogą powodować porywy wiatru przekraczające nawet 100 km/h. Temperatura w nocy z czwartku na piątek spadnie do nawet 10°C. W piątek temperatura maksymalna osiągnie od 16°C na zachodzie do 20°C na wschodzie kraju. Będzie silny i chłodny wiatr zachodni, zachmurzenie będzie umiarkowane ale lokalnie pojawiać się będą przejaśnienia i okresy słoneczne. W godzinach popołudniowych spodziewane są lokalne opady deszczu na zachodzie kraju. Noc z piątku na sobotę będzie ponownie chłodna z dominującymi temperaturami w zakresie 10-12°C. W sobotę nadal będzie silny wiatr zachodni, ale temperatury wzrosną do 18-22°C. Przeważać będzie słoneczna pogoda z umiarkowanym zachmurzeniem. Podoba pogoda spodziewana jest z niedzielę, ale już ze znacznie niższymi prędkościami wiatru. W kolejnych dniach, zatoka z chłodnym powietrzem powoli będzie się oddalać w kierunku wschodnim, a do Polski ponownie wkroczy klin wysokiego ciśnienia i gorąca masa powietrza z południa.

Submitted: 21, June at 06:05


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(22/06 - 08:00 )
  Lublin 17°C
  Łęczna 16°C
  Lubartów 16°C
  Rzeszów 16°C
  Warszawa 16°C
Pięć najzimniejszych miast
(22/06 - 08:00 )
  Zakopane 6°C
  Kamienna Góra 9°C
  Nowy Targ 9°C
  Nowa Ruda 10°C
  Kościerzyna 10°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)
  Bydgoszcz 10.0°C
  Gdańsk 9.0°C
  Katowice 9.0°C
  Kraków 12.0°C
  Łódź 11.0°C
  Lublin 14.0°C
  Poznań 10.0°C
  Rzeszów 13.0°C
  Szczecin 9.0°C
  Warszawa 12.0°C
  Wrocław 10.0°C
  Zielona Góra 10.0°C