Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


ZMIANA POLA CIŚNIENIA - BURZOWY PONIEDZIAŁEK
ZMIANA POLA CIŚNIENIA - BURZOWY PONIEDZIAŁEK

Rozległy układ wysokiego ciśnienia, który zapewniał w ostatnich dniach w Polsce piękną i słoneczną pogodę powoli słabnie. Już w późnych godzinach popołudniowych w sobotę i niedzielę do Polski północnej wtargnie chłodniejsza masa powietrza polarnego z północy. Ze względu na nieznaczne zachmurzenie, spadek temperatury nie będzie jednak tak zauważalny. W poniedziałek przez Polskę przejdzie strefa frontowa, która lokalnie przyniesie opady deszczu i burze. Tuż za nią ponownie spłynie chłodniejsze powietrze, a wędrujące płytkie zatoki niskiego ciśnienia, będą naprzemiennie zapewniać ciepłe oraz chłodniejsze masy powietrza. W sobotę temperatura maksymalna będzie się wahać od 20°C na północy do nawet 28°C na południu. Dominować będzie słoneczna pogoda z małym zachmurzeniem. W nocy temperatura spadnie do około 10°C. W niedzielę napływające chłodniejsze powietrze obejmie głównie północną i wschodnią część kraju. Temperatura maksymalna będzie tam oscylować w okolicy 16-18°C. Na południowym-zachodzie słupki rtęci osiągną 22-24°C. Poniedziałek będzie dniem deszczowym oraz burzowym, temperatura maksymalna będzie oscylować w okolicy 20°C, a nawet 26°C na południu. Zachmurzenie będzie duże, dominować będzie wiatr zachodni. Burze lokalnie mogą być intensywne. We wtorek będzie chłodniej, temperatura maksymalna osiągnie 16-18°C, zachmurzenie będzie umiarkowane na południu oraz duże na północy kraju.

Submitted: 20, April at 02:24


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(24/04 - 20:00 )
  Katowice 19°C
  Kraków 18°C
  Nysa 18°C
  Wrocław 18°C
  Brzeg 17°C
Pięć najzimniejszych miast
(24/04 - 20:00 )
  Lębork 10°C
  Rumia 10°C
  Wejherowo 10°C
  Zakopane 10°C
  Wrzesnia 11°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)
  Bydgoszcz 12.0°C
  Gdańsk 13.0°C
  Katowice 17.0°C
  Kraków 19.0°C
  Łódź 17.0°C
  Lublin 16.0°C
  Olsztyn 15.0°C
  Poznań 12.0°C
  Rzeszów 18.0°C
  Szczecin 12.0°C
  Warszawa 15.0°C
  Wrocław 17.0°C