Playmeteo.pl: Prognoza pogody dla Polski
Nowość: Prognozy modelowe playmeteo są teraz aktualizowane dwukrotnie w ciągu dnia, o 0900 (poranek) oraz 2100 (wieczór).

 
Prognoza pogody dla Polski
Mon 27 Sep - 17:30


ZAŁAMANIE POGODY - SPADEK TEMPERATURY, SILNY WIATR ORAZ DESZCZ
ZAŁAMANIE POGODY - SPADEK TEMPERATURY, SILNY WIATR ORAZ DESZCZ

Nadchodząca rozległa fala baryczna zakończy w Polsce okres ciepłej i słonecznej pogody oraz będzie preludium do nadchodzącego okresu jesiennego. Już w piątek w późnych godzinach popołudniowych oraz wieczornych do Polski zachodniej wkroczy chłodny front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, wzrost zachmurzenia, prędkości wiatru oraz możliwość pojawienia się lokalnych burz. Burze będą się również tworzyć tuż przed frontem atmosferycznym jeszcze w ciepłej i wilgotnej masie powietrza, lokalnie możliwe są silniejsze incydenty wiatrowe. W sobotę cała Polska będzie objęta chłodnym powietrzem polarnym a temperatury maksymalne nie przekroczą 20°C. Dominować będzie umiarkowany wiatr zachodni dochodzący w porywach do 40-50 km/h. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a większości Polski pojawiać się będą okresy słoneczne. W nocy temperatura może spaść do nawet 10-12°C. W niedzielę będzie jeszcze chłodniej, a chmur będzie więcej. Temperatury maksymalne utrzymają się na poziomie 14-16°C. W godzinach popołudniowych do Polski zachodniej wkroczy układ niskiego ciśnienia, który zapewni pełne pokrycie nieba przez chmury oraz wywoła obfite opady deszczu na terenie całej Polski, lokalnie możliwe będą również burze. W poniedziałek dominować będzie również deszczowa, wietrzna i pochmurna aura z temperaturami w okolicach 14-16°C. Wieczorem oraz w nocy z poniedziałku na wtorek opady powinny ustąpić, a temperatura minimalna spadnie do około 8-9°C. We wtorek w godzinach popołudniowych opady deszczu ponownie się pojawią, niebo będzie pochmurne a temperatura wyniesie od 15°C na zachodzie do 10°C na północnym-wschodzie. Dominować będzie umiarkowany i silny wiatr zachodni. W kolejnych dniach chłodna, deszczowa i pochmurna aura będzie kontynuowana.

Submitted: 20, September at 20:19


Playmeteo to nowy serwis pogodowy, który ma na celu zapewnienie rzetelnej prognozy pogody dla społeczeństwa. Nad naszymi prognozami czuwa zespół ekspertów, prezentujemy prognozy w formie numerycznej oraz opisowej, ostrzegamy przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

Nasz system prognozy oparty jest na numerycznych symulacjach przy użyciu mezoskalowych modeli pogody, które korzystają z warunków początkowych i brzegowych modelu globalnego GFS obsługiwanego przez amerykańską służbę meteorologiczną NOAA National Centers for Environmental Prediction (NCEP).

Podczas gdy większość serwisów pogodowych bazuje na danych pochodzących z modeli w skali globalnej, nasz serwis wykorzystuje dużo dokładniejsze dane z modeli mezoskalowych. Dzięki temu zjawiska atmosferyczne są lepiej odzwierciedlane w symulacjach, a prognozy są dokładniejsze. Filozofią naszego serwisu jest dostarczanie rzetelnej informacji pogodowej dla każdego odbiorcy w sposób przystępny i łatwy w interpretacji. Ponieważ prognozy pogody zawsze zawierają pewien stopień niepewności, zachęcamy odwiedzających, aby korzystali również z innych danych pogodowych dostępnych w internecie i mogli uzyskać więcej informacji na temat prognozy pogody dla miejsca, które ich interesuje.Mapy
 3-godzinna suma opadu – ciśnienie atm.
 Łączna 3-godzinna suma opadu
 Temperatura na wys. 2m
 Prędkość wiatru na wys. 10m
 Zachmurzenie
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 850 hPa
 Temperatura/wys. geo. na poziomie 500 hPa
 Temp. wody powierzchniowej Morza Bałtyckiego


Aktualne zdjęcie satelitarne
image-1

Aktualne wyładowania atmosferyczne
image-1

Pięć najcieplejszych miast
(22/09 - 14:00 )
  Warszawa 20°C
  Warszawa Zachodnia 20°C
  Południowe Warszawa 20°C
  Brzeg 19°C
  Kędzierzyn-Koźle 19°C
Pięć najzimniejszych miast
(22/09 - 14:00 )
  Zakopane 6°C
  Sanok 9°C
  Gorlice 9°C
  Nowy Targ 9°C
  Krosno 10°C
Pogoda w Polsce teraz
(Najnowsze dostępne dane)